Sorry, we are unable to accept new opencart module editing / creation requests at this time.
We are fully busy. Thank you for your understanding.

OpenCart 2.0

Konečně byla spuštěna nová verze Opencartu, která obsahuje hromadu nových funkcí.

Jedná se o největší vývojovou změnu Opencartu, které se nevyhnulo téměř nic.  Pro uživatele je na první pohled nejvýznamnější změnou responzita jak úvodního vzhledu, tak administrace a dále nový způsob instalace modulu.  

Pojďme se nejprve podívat na úvodní stránku Opencartu

OpenCart 2.0 – Pohled na úvodní stránku

oc-front

 

Ve vzhledu Opencartu se využívá dnes hojně využívaného BootStrap frameworku, díky kterému se nemusíme bát žádného mobilního zařízení. Na vzhledu designu lze vidět, že byl budován na budoucnost stylem mobile first, ale oproti předchozím verzím je i tento responzivní a čistý vzhled obrovským krokem kupředu. Dokážeme si představit, že při mírném doladění barev může být tento základní vzhled bez problémů používán menšími provozovateli eshopů

Opencart vylepšil uživatelskou příjemnost napříč celým eshopem. Obrovský krok kupředu lze vidět v důležitém před finálním kroku, registraci, přihlášení a celém nákupním procesu, který se nám opravdu líbí.

oc-front-4

 OpenCart 2.0 – Administrace

Pojďme nahlídnout pod pokličku a podívat se na některé změny, kterými OpenCart prošel.

oc-admin

 

Líbí se nám. Sice se přiznáme, že první dojmy byly rozpačité, protože jsme byli zvyklí na každodenní používání verze 1.5.6.4, Administrace ale po prvním otrkání působí velmi profesionálně a na první pohled zde nalezneme přehledně vše potřebné v postranním levém menu, které nahradilo horní. 

oc-admin-1

 

Další změnou v administraci jsou notifikace, které fungují skvěle. 

oc-admin-2

 

Další významnou změnou je již dříve avizovaný nový způsob instalování modulů, již žádné kopírování souborů na ftp, do složky vqmod, ale vše hezky pohledně v zipu nainstalujeme. Instalátor nám trochu nám připomíná instalátor Prestashopu.

oc-admin-3

 

Závěrem

Tohle je letem světem krátké představení nového Opencartu 2.0 a jeho hlavních fukncí. Administrace prošla mnohem většími změnami jak designovými, tak funkčními než frontend. Za nás je Opencart 2.0.0.0. určitě krokem správným směrem, ale bude chvíli trvat, než pro tuto verzi budou upraveny všechny dřívější moduly. Časem se karta obrátí a moduly se budou vyrábět převážně pro 2.0.0.0.